Blog

Lakierowanie parkietu – 3 kluczowe zalety

29.01.2019
 

Wyobraź sobie parkiet, który nie rysuje się, gdy kręcisz na nim piruety w szpilkach. Parkiet, którego nie musisz szorować, bo zabrudzenia nie są na nim widoczne. Parkiet, który prezentuje się pięknie nawet po przemarszu zastępu słoni. Parkiet idealny! Nie wiemy, czy taki istnieje, wiemy jednak co zrobić, by do tego ideału się przybliżyć. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszą wytrzymałością cieszy się podłoga, która wcześniej została odpowiednio zakonserwowana. Najlepszą metodą konserwacji jest w tym wypadku lakierowanie parkietu.

Lakierowanie parkietu – jakie ma zalety?

Tradycyjny parkiet wykonany z drewnianych desek to popularny wybór wśród osób, które remontują lub wykańczają swoje mieszkanie. Nic w tym dziwnego – naturalna, oryginalna mozaika z drewnianych klepek to piękna dekoracja wnętrza. Co zrobić, by jak najdłużej utrzymać jej dekoracyjny charakter? Grunt to odpowiednia konserwacja. Wśród metod konserwacji na szczególną uwagę zasługuje metoda, jaką jest lakierowanie parkietu. Ma ona co najmniej 3 zalety:

  1. Lakierowanie parkietu pozwala nadać podłodze lekki, świeży wygląd.
    Dużą rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany lakier. Jeśli pomieszczenie jest zasobne w światło, lepiej zdecydować się na lakier matowy. Jeśli chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie, wybierz lakier z dużym połyskiem. Jeśli zaś zależy Ci na uniwersalnym rozwiązaniu, które będzie świetnie komponować się z każdą aranżacją, postaw na lakier półmatowy.
  2. Lakierowanie parkietu chroni go przed uszkodzeniami.
    Ponieważ lakier nie wnika w głąb drewna, lecz tworzy na jego powierzchni trwałą warstwę, parkiet zyskuje doskonałą ochronę przed zarysowaniami. Przy okazji jest również bardziej odporny na zanieczyszczenia, dzięki czemu nie musisz go nieustannie polerować. By ładnie się prezentował, wystarczy raz na jakiś czas odświeżyć go wilgotnym mopem.
  3. Lakierowanie parkietu jest tanie.
    Lakierowanie parkietu jest opcją tańszą w porównaniu do alternatywnych metod konserwacji parkietu, takich jak np. olejowanie. Chodzi tu nie tylko o koszty związane z zakupem lakieru, ale również z jego nakładaniem, a także z późniejszym utrzymaniem podłogi. Podłogę lakierowaną zdecydowanie łatwiej i taniej zachować w czystości niż olejowaną.

Wskazówka: O czym należy pamiętać, decydując się na lakierowanie parkietu? Przed zabiegiem, należy dokładnie odkurzyć i umyć podłogę. Dzięki temu brud nie przyklei się do podłogi podczas lakierowania, a parkiet zyska bardziej estetyczny wygląd.

Warto wiedzieć: lakiery wykorzystywane w lakierowaniu parkietu nie są już toksyczne, tak jak dawniej. By uniknąć utrzymującego się długo drażniącego zapachu rozpuszczalnika, wystarczy wybrać lakier bazujący na wodzie.

Skontaktuj
się z nami


Błąd: Brak formularza kontaktowego.

Wszelkie prawa zastrzeżone przez